جمعه / ۲۹ تیر / ۱۴۰۳ Friday / 19 July / 2024
×
حفر چاه تشنگی چهارباغ را رفع کرد
«چهارباغ رسا» گزارش می‌دهد:

حفر چاه تشنگی چهارباغ را رفع کرد

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت البرز اعلام کرد: براساس آخرین ارزیابی های وزارت صمت، البرز به لحاظ احیای واحدهای تولیدی و صنعتی راکد، رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داد.
البرز رتبه نخست احیای واحدهای صنعتی در کشور را کسب کرد

به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبری «چهارباغ رسا»، محمد انصاری گفت: بیش از ۲۰۰ واحد تولیدی و صنعتی راکد استان البرز طی سه سال گذشته از رکود خارج و وارد چرخه تولید شده است.

وی اظهار کرد: همچنین جایگاه عملکردی صنعت، معدن و البرز از رتبه هفتم کشور در سال ۱۴۰۲ اکنون به جایگاه پنجم ارتقا یافته است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: طبق بررسی‌های به عمل آمده از سوی وزارت صمت و سایر دستگاه‌های مسئول، استان البرز طی یک سال گذشته رتبه چهارم عملکردی در بخش صنعت و رتبه پنجم بخش بازرگانی و خدمات را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: در این مدت، اداره کل صمت البرز موفق شد رتبه سوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی صنعتی کشور را کسب نماید و به لحاظ ارزبری صنایع در چارچوب واردات مواد اولیه و ماشین آلات جایگاه سوم کشوری را از آن خود کند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز ادامه داد: با حمایت‌های انجام شده از سوی دستگاه‌های مسئول در یک سال گذشته البرز رتبه دوم فروش محصولات دانش بنیان کشور نیز کسب کرده است.

انصاری تأکید کرد: به رغم تمام محدودیت‌ها البرز به لحاظ تزریق منابع مالی به واحد‌های صنعتی و همچنین ناترازی انرژی در فصول مختلف سال روند رو به رشد و جهشی تولید و صادرات را دارد.

انتهای خبر/ س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *