شنبه / ۲۳ تیر / ۱۴۰۳ Saturday / 13 July / 2024
×
۸۶ دستگاه فشارشکن آب در کرج نصب شد
روابط عمومی آبفای البرز:

۸۶ دستگاه فشارشکن آب در کرج نصب شد

استاندار البرز گفت: مردم بیش از ۲ دهه در انتظار بهره‌برداری از قطار شهری کرج بودند که طی حدود ۲ سال اخیر تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه شتاب گرفته و اکنون شاهد مراحل پایانی‌ایستگاه شهید سلطانی هستیم.
ایستگاه مترو شهید سلطانی کرج به مرحله بهره‌برداری رسید

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری «چهارباغ رسا»، مجتبی عبداللهی در حاشیه بازدید از روند تکمیل پروژه‌ ایستگاه شهید سلطانی کرج، گفت: اکنون شاهد حجم زیادی تردد خودرو و ترافیک در میدان شهید سلطانی کرج هستیم که با راه‌اندازی‌ایستگاه مترو ۵۰ درصد گره ترافیکی این مسیر باز خواهد شد.

وی ادامه داد: با این پروژه خط پنج متروی تهران به خط ۲ قطارشهری کرج اتصال پیدا می‌کند و این قابلیت نیز فراهم شده که به داخل شهر فردیس امتداد یابد؛ از این رو مدیریت شهری فردیس باید برای این امر با توجه به ضرورت‌های موجود، اهتمام داشته باشد.

عبداللهی گفت: با افتتاح‌ایستگاه شهید سلطانی مترو در شهر کرج، گامی مهم در راستای بهبود حمل‌ونقل عمومی و رفاه مسافران این منطقه برداشته می‌شود.

استاندار البرز بیان کرد: با توجه به تأثیر مثبت این پروژه بر ترافیک، آلودگی هوا و رفاه مسافران، افتتاح‌ایستگاه شهید سلطانی مترو در کرج به عنوان یک دستاورد بزرگ و مهم در راستای بهبود زندگی شهروندان این منطقه قابل تحسین است.

وی افزود: جای خرسندی دارد که با اتحاد و انسجام مجموعه مدیران شهری و استانی، در این مدت توفیق حاصل شد تا به انتظار دیرینه مردم برای راه‌اندازی قطارشهری پایان بخشیم و این پروژه را با سرعت بیشتری پیش ببریم.

پروژه خط ۲ قطار شهری کرج به طول ۲۷ کیلومتر با ۲۷‌ ایستگاه از سال ۱۳۸۵ آغاز شد اما حتی یک‌ایستگاه این خط تا قبل از سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری نرسید. قطعه نخست این خط به طول ۶. ۵ کیلومتر اسفند ماه سال ۱۴۰۱ بهره‌برداری شد.

انتهای خبر/ س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *