جمعه / ۲۹ تیر / ۱۴۰۳ Friday / 19 July / 2024
×
حفر چاه تشنگی چهارباغ را رفع کرد
«چهارباغ رسا» گزارش می‌دهد:

حفر چاه تشنگی چهارباغ را رفع کرد

در گفتگو با «چهارباغ رسا» مطرح شد:

برگزاری آئین عزاداری محرم در ۲۰۰ هیأت مذهبی چهارباغ

رئیس اداره تبلیغات اسلامی چهارباغ با اشاره به لزوم صیانت از عزاداری سنتی، گفت: آئین عزاداری محرم در ۲۰۰ هیأت مذهبی چهارباغ برگزار می‌شود.
برگزاری آئین عزاداری محرم در ۲۰۰ هیأت مذهبی چهارباغ

حجت الاسلام روح الله عطائی همزمان با ایام محرم در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه خبری «چهارباغ رسا»، گفت: چهارباغ شهرستانی نوپا بوده و تنها ۳ سال از استقلال آن می‌گذرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی چهارباغ با اشاره به اینکه وفاق و هم افزایی خوبی در عرصه‌های فرهنگی بین نهاد‌های انقلابی وجود دارد، افزود: مجموعه ما راهبری فرهنگی را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: سازمان تبلیغات نباید امور فرهنگی را تصدی‌گری کند، بلکه باید مردمی بودن آن‌ها را حفظ و خط و مشی‌های رهبر معظم انقلاب، مراجع و دین در هیئات پیاده شود.

حجت الاسلام عطائی با اشاره به تأکید امام (ره) و مقام معظم رهبری مبنی بر برپائی هیئات سنتی، تصریح کرد: باید از عزاداری سنتی صیانت کرد و مانع رواج سبک پاپ و کنسرت شد.

وی به مقابله با انحرافات هیئات‌ها اشاره کرد و گفت: در چهارباغ به واسطه زیست بومی که دارد شاهد برگزاری عزاداری به سبک‌های نوین و بعضا پاپ گونه نیستیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی چهارباغ با اشاره به اینکه مردم اقبال بیشتری نسبت به عزادارای‌های سنتی دارند، افزود: راهور همکاری لازم را برای هدایت ترافیک دارد.

حجت الاسلام عطائی تأکید کرد: قمه زنی در کلانشهر‌ها کمرنگ شده است اما در مناطق بومی و قدیمی‌تر همچنان وجود دارد لذا با قمه زنی علنی برخورد می‌شود.

وی گفت: برخی از شمایل ابوالفضل عباس (ع)، حضرت علی اکبر (ع) و امام حسین (ع) در هیأت‌ها مورد تائید مراجع تقلید و رهبر معظم انقلاب نیست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی چهارباغ با اشاره به ورود این مجموعه برای جمع‌آوری شمایل مذکور با همکاری مردم، افزود: مردم ایام محرم خودجوش اطعام دارند.

حجت الاسلام عطائی از تسهیل‌گری امور ۱۵۰ هیأت مجوز دار چهارباغ خبر داد و گفت: ۵۰ هیأت مذهبی اتباع مجوز دار داریم و جمعاً به ۲۰۰ هیأت می‌رسد.

وی با اشاره به تشکیل شورای هیئات مذهبی خواهران چهارباغ، افزود: ۲۰ هیأت فعال خواهران در چهارباغ فعالیت دارند و سازمان تبلیغات اسلامی آن‌ها را راهبری می‌کند.

این مسئول اظهار داشت: در گذشته هیأت‌های مذهبی چهارباغ اقلام مورد نیاز خود را از مباشران کرج دریافت می‌کردند اما امسال مباشر در چهارباغ مستقر شده است.

حجت الاسلام عطائی تصریح کرد: تا کنون ۲۰‌ ایستگاه صلواتی از اداره تبلیغات اسلامی چهارباغ مجوز خود را دریافت کرده‌اند تا در این ایام به مردم ارائه خدمت کنند.

وی از همکاری دامپزشکی برای ذبح شرعی دام و سلامت عزاداران خبر داد و در بخش دیگری گفت: برنامه متمرکز شیرخوارگان حسینی جمعه پیش رو در مهدی آباد و اغلان تپه برگزار می‌شود.

گلاویژ اصحابی – چهارباغ رسا

انتهای خبر/ س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *