جمعه / ۲۹ تیر / ۱۴۰۳ Friday / 19 July / 2024
×
حفر چاه تشنگی چهارباغ را رفع کرد
«چهارباغ رسا» گزارش می‌دهد:

حفر چاه تشنگی چهارباغ را رفع کرد

رئیس پلیس فتا استان البرز در خصوص کلاهبرداری‌های مختلف اینترنتی در ماه محرم هشدار داد و گفت: کاربران مراقب شیادان مجازی با ترفند جمع‌آوری نذورات باشند.
جمع آوری نذورات ترفند کلاهبرداران سایبری البرز است

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری «چهارباغ رسا»، رسول جلیلیان اظهار کرد: این افراد با ایجاد صفحه جعلی در فضای مجازی اقدام به دریافت کمک‌های مردمی تحت عنوان نذورات کرده ضمن آنکه درخلال عملیات پرداختی مردم حساب‌های آنان را رمز گشایی می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان البرز گفت: کاربران به ویژه در فضای اینستاگرام چنانچه قصد پرداخت نذورات را دارند از طریق صفحه‌های معتبر معرفی شده توسط مراجع ذیصلاح اقدام نموده یا نذورات خود را به صورت نقدی به مراکز معرفی شده پرداخت نمایند تا گرفتار این کلاهبرداران نشوند.

جلیلیان افزود: همچنین کاربران برای واریز نذورات و کمک‌های خود به صورت مجازی از اصالت مؤسسه مربوطه اطمینان حاصل نمایند تا زمینه‌ای برای اهداف کلاهبرداران سایبری نشوند.

وی همچنین از کاربران خواست در ایام ماه محرم از دانلود اپلیکیشن‌های جعلی ادعیه مذهبی خودداری کنند؛ کاربران از دانلود و نصب نرم‌افزار‌های ناشناخته خودداری کنند.

جلیلیان افزود: بهترین روش دریافت برنامه‌های ادعیه محرم و فایل‌های مذهبی خرید از سایت‌ها و مارکت‌های معتبر است و کاربران از دریافت اپلیکیشن‌های مخرب از طریق موتور‌های جستجو یا تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.

وی تأکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

انتهای خبر/ س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *