جمعه / ۲۲ تیر / ۱۴۰۳ Friday / 12 July / 2024
×
۸۶ دستگاه فشارشکن آب در کرج نصب شد
روابط عمومی آبفای البرز:

۸۶ دستگاه فشارشکن آب در کرج نصب شد

رئیس پلیس فتا البرز از شناسایی و دستگیری یک فیشینگ کار حرفه‌ای با ۱۵ میلیارد ریال کلاهبرداری در کرج خبرداد.
دستگیری فیشینگ کار حرفه‌ای با ۱۵ میلیارد ریال کلاهبرداری در کرج

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری «چهارباغ رسا»، رسول جلیلیان اظهار کرد: درپی وصول یک فقره شکایت یکی از شهروندان به پلیس فتا استان مبنی بر مسدود شدن کارت وی پس از انجام خرید در فضای مجازی، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان اداره مبارزه با جرائم سایبری پلیس فتا استان البرز قرار گرفت.

وی افزود: شاکی با حضور در پلیس فتا استان اعلام داشت شخصی در فضای مجازی با وی ارتباط برقرار کرده و درخواست خرید سکه‌های آگهی شده را نموده و وی مبلغ سکه‌ها را واریز و خواستار ارسال بسته خریداری شده توسط تاکسی اینترنتی شد اما بعد از چند ساعت حساب بانکی شاکی مسدود شده است.

رئیس پلیس فتا البرز ادامه داد: در بررسی اولیه توسط کارشناسان پلیس فتا استان مشخص شد متهم یا متهمان احتمالی با شگرد ارسال پیامک سود سهام عدالت و پیامک ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا، کاربران را به صفحه فیشینگ هدایت و پس از اخذ اطلاعات بانکی برداشتهای متعددی از حساب افراد انجام می‌دهند.

جلیلیان گفت: در این خصوص هویت متهم شناسایی و پس از اخذ مجوز‌های قضایی وی را در مخفیگاهش در یکی از نقاط شهرستان کرج دستگیر کردند.

وی افزود: متهم ابتدا منکر بزه ارتکابی شده ولی با ارائه ادله و مستندات به بزه خود مبنی بر برداشت غیر مجاز از کارت‌های بانکی مختلف به ارزش ۱۵ میلیارد ریال اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا استان البرز با اشاره به شناسایی ۹ نفر از مالباختگان این پرونده گفت: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شد.

انتهای خبر/ س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *