جمعه / ۲۹ تیر / ۱۴۰۳ Friday / 19 July / 2024
×
حفر چاه تشنگی چهارباغ را رفع کرد
«چهارباغ رسا» گزارش می‌دهد:

حفر چاه تشنگی چهارباغ را رفع کرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: ۱۵۹ پایگاه فوریت‌های پزشکی در کشور راه‌اندازی و ۱۸۵ پایگاه نیز تکمیل شده است.
راه‌اندازی ۱۵۹ پایگاه فوریت‌های پزشکی در کشور
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه خبری «چهارباغ رسا»، بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در حاشیه همایش رؤسای اورژانس پیش بیمارستانی کشور در البرز گفت: شهید رئیسی به اورژانس توجه ویژه‌ای داشت.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه شهید رئیسی پس از ۱۰ سال از تشکیل شورای عالی سلامت برای آن جلسه گذاشت، افزود: حذف نقاط عامل تلفات جاده‌ای در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت.
وی راه‌اندازی و خرید ۲۴۶ موتورلانس را در مناطق پر ترافیک مؤثر دانست و اظهار داشت: ۸۷ درصد بیمارانی که اورژانس برای اقدامات اولیه به آن‌ها مراجعه می‌کند نیازس به بیمارستان ندارند.
عین اللهی از فعالیت ماما در روستا‌های صعب العبور و انجام اقدامات اولیه حیاتی توسط اورژانس خبر داد و تصریح کرد: در طول فعالیت دولت سیزدهم ۱۰ ستاد مرکز اورژانس ساخته شده است.
وزیر بهداشت با اشاره به تکمیل و ساخت چهار مرکز درمانی و فوریت‌های پزشکی در نقاط صفر مرزی، تأکید کرد: با توجه به برگزاری مراسم اربعین، این پایگاه‌ها از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.
وی به صفر رسیدن آمار فوتی ناشی از گرمازدگی در اربعین را اقدامی مؤثر دانست و در بخش دیگری دامه داد: علاوه بر راه‌اندازی مرکز تعمیر بالگرد، پایگاه اورژانس بانوان راه‌اندازی شده است.
عین اللهی گفت: ۳ هزار و ۵۴۰ نفر در سه سال اخیر در اورژانس استخدام شده‌اند، اگرچه هنوز هم کمبود نیرو داریم اما سعی می‌کنیم در مجوز‌های آینده تأمین شود.
وزیر بهداشت از شناسائی ۴ هزار و ۵۰۰ نقطه کور تلفن همراه خبر داد و گفت: کارت معاینه طبی هوشمند صادر و ۲۲۰ پایگاه آموزشی راه‌اندازی شده تا آموزش‌ها به روز باشد.
وی اتوبوس آمبولانس ۱۳ تختخوابی را با توجه به حجم بالای تردد مسافران در مسیر تهران – کرج مؤثر دانست و افزود: وجود کارخانه‌های متعدد اهمیت این موضوع را چند برابر می‌کند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خاتمه اظهار داشت: ۱۵۹ پایگاه فوریت‌های پزشکی در کشور ایجاد و ۱۸۵ پایگاه نیز تکمیل شده است.گلاویژ اصحابی – چهارباغ رسا

انتهای خبر/ س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *