جمعه / ۲۲ تیر / ۱۴۰۳ Friday / 12 July / 2024
×
۸۶ دستگاه فشارشکن آب در کرج نصب شد
روابط عمومی آبفای البرز:

۸۶ دستگاه فشارشکن آب در کرج نصب شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: ۶ طرح جدید گردشگری کشاورزی با هدف رونق تولید، گردشگری و اشتغالزایی پروانه احداث و راه اندازی دریافت کردند.
۶ طرح جدید گردشگری کشاورزی در البرز پروانه دریافت کردند

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری «چهارباغ رسا»، رحیم خاکی اظهار کرد: این همکاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان جهاد کشاورزی استان اجرا می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز افزود: از این تعداد چهار پروانه در شهرستان طالقان، یک طرح در شهرستان چهارباغ و یک طرح در ساوجبلاغ احداث و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی میزان اشتغالزایی حاصل از راه‌اندازی این مزارع گردشگری کشاورزی را ٣٨ نفر به‌صورت مستقیم عنوان کرد که در کنار آن اشتغال فصلی و غیر مستقیم نیز برای افراد ایجاد می‌شود.

خاکی ادامه داد: این طرح‌ها با کاربری‌های مختلف از جمله مزرعه گیاهان دارویی، پرورش زنبورعسل، باغ و مزارع مختلف به بهره‌برداری می‌رسد و گردشگران می‌توانند با حضور در این مزارع فعالیت‌های کشاورزی را تجربه کنند.

وی گردشگری کشاورزی را از سبک‌های نوین گردشگری و جزء شاخه‌های گردشگری اجتماع- محور برشمرد که هدف آن ایجاد منافع اقتصادی، اجتماعی، حفاظت از منابع‌طبیعی، حفظ هویت و فرهنگ محلی و بهبود کیفیت زندگی جامعه به منظور رفع نیاز‌های نسل‌های حال و آینده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز افزود: تفاوت بین زندگی شهری و روزمره با روستایی موجب محبوبیت چشمگیر این نوع گردشگری در بین مردم شده‌است؛ از طرفی استقبال گردشگران از خرید محصولات سالم روستا موجب افزایش انگیزه روستاییان به تولید این محصولات و اشتغال و توسعه اقتصادی روستا می‌شود.

انتهای خبر/ س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *