شنبه / ۲۳ تیر / ۱۴۰۳ Saturday / 13 July / 2024
×
۸۶ دستگاه فشارشکن آب در کرج نصب شد
روابط عمومی آبفای البرز:

۸۶ دستگاه فشارشکن آب در کرج نصب شد

مدیرعامل شرکت برق البرز:

پیک مصرف برق البرز به ۱۶۱۵ مگاوات رسید

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق البرز گفت: پیک بار مصرفی برق البرز در روز گذشته بدون مدیریت بار ۲۲۰ مگاواتی، یک هزار و ۶۱۵ مگاوات بود.
پیک مصرف برق البرز به ۱۶۱۵ مگاوات رسید

مسعود خواجه وند در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه خبری «چهارباغ رسا»، گفت: از ابتدای هفته جاری گرمای شدیدی در کل کشور حاکم شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق البرز با اشاره به افزایش ۳ الی ۵ درجه‌ای دما، افزود: امروز دمای استان به ۳۸ یا ۳۹ درجه سانتی گراد می‌رسد.

وی پیک بار البرز در روز گذشته را یک هزار و ۶۱۵ مگاوات بدون مدیریت بار اعلام کرد و اظهار داشت: ۲۲۰ مگاوات مدیریت بار به این عدد اضافه می‌شود.

خواجه وند تصریح کرد: از مردم البرز انتظار داریم مدیریت مصرف را در اولویت قرار دهند و بار سرمایشی را مدیریت کنند تا شاهد شبکه‌ای پایدار باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق البرز ادامه داد: روز گذشته برای بار سوم پیک بار مصرفی کشور با ۷۷ هزار و ۱۵۳ مگاوات ثبت شد.

وی گفت: سال گذشته بالاترین پیک بار مصرفی برق ۷۵ هزار و ۵۶۷ بود اما امسال با رشد ۵ الی ۶ درصدی در مناطق مختلف همراه شده است.

خواجه وند تأکید کرد: البرز امروز با درایت استاندار و به واسطه شرایط دمایی تعطیل شد اما بخش تجاری و خانگی هم باید به مدیریت مصرف توجه کنند.

این مسئول گفت: ناترازی مصرف برق بین ۱۰ الی ۱۲ هزار مگاوات است اما با ۱۸۰ برنامه اقدام و عمل تا کنون علی رغم رشد مصرف شبکه برق را پایدار نگه داریم.

وی با اشاره به اینکه سهم ۳۵ درصدی بخش خانگی البرز از مصرف برق، افزود: غالب ناترازی بار سرمایشی است و در اردیبهشت پیک بار بین ۴۹ تا ۵۲ هزار مگاوات بود.

خواجه وند از افزایش ۲۵ الی ۳۰ هزار مگاوات بار سرمایشی به ظرفیت شبکه اشاره کرد و گفت: غالب بار در حوزه خانگی است و‌امیدواریم موجب ناپایداری شبکه نشود.

گلاویژ اصحابی – چهارباغ رسا

انتهای خبر/ س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *