جمعه / ۲۹ تیر / ۱۴۰۳ Friday / 19 July / 2024
×
حفر چاه تشنگی چهارباغ را رفع کرد
«چهارباغ رسا» گزارش می‌دهد:

حفر چاه تشنگی چهارباغ را رفع کرد

مدیر مرکز رشد و کارآفرینی پژوهشگاه مواد و انرژی ایران مستقر در مشکین دشت البرز اعلام کرد: تعداد شرکت‌های دانش بنیان و فناور این پژوهشگاه از ۲۹ واحد در سال ۱۴۰۲ اکنون به ۳۷ واحد رسیده است.
۳۷ شرکت فناور در پژوهشگاه مواد و انرژی ایران فعال است

به گزارش گروه علمی پایگاه خبری «چهارباغ رسا»، سیدمسعود قریشی گفت: این واحد‌ها زیر نظر مرکز رشد ونوآوری پژوهشگاه مواد و انرژی ایران فعالیت دارند که این مرکز به عنوان محل بروز هسته‌های فناور و استارتاپی شناخته شده است.

مدیر مرکز رشد و کارآفرینی پژوهشگاه مواد و انرژی ایران ادامه داد: برای شرکت‌های دانش بنیان و فناور تسهیلاتی بین یک میلیارد ریال تا پنج میلیارد ریال با بهره ۱۸ درصد از طریق صندوق سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر مواد پیشرفته پیش‌بینی شده است.

قریشی گفت: نقشه جامع پردیس تخصصی پژوهشگاه مواد و انرژی به مساحت هفت هکتار تصویب شده که قرار است شرکت‌های دانش بنیان و فناور در این مجموعه فعالیت کنند.

وی همچنین اعلام کرد: مطابق مصوبه هیأت رئیسه و شورای پژوهشگاه مقرر شد برای هم افزایی بیشتر با اعضای هیأت علمی، دانشجویان و کارکنان از هر پژوهشکده ۵۰۰ مترمربع فضای آزمایشگاهی در اختیار مرکز رشد و معاونت فناوری برای استقرار شتاب دهنده‌ها و واحد‌های فناوری تخصیص یابد که این مهم می‌تواند نقطه عطفی در فعال‌سازی آزمایشگاه‌ها و پویایی بیشتری در پژوهشگاه شود و تاکنون ۲۰ درصد در این حوزه پیشرفت حاصل شده است.

قریشی نیز از تشکیل شورای جدید مرکز رشد پژوهشگاه خبر داد و گفت: این شورا به ارزیابی شرکت‌ها و تأیید آن‌ها برای ورود به مرکز رشد می‌پردازد و ما در نظر داریم به‌طور مداوم طی جلساتی با شرکت‌ها به هم افزایی بیشتر واحد‌های فناور و فروش محصولات دانش‌بنیان کمک کنیم.

انتهای خبر/ س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *