جمعه / ۲۹ تیر / ۱۴۰۳ Friday / 19 July / 2024
×
حفر چاه تشنگی چهارباغ را رفع کرد
«چهارباغ رسا» گزارش می‌دهد:

حفر چاه تشنگی چهارباغ را رفع کرد

مدیر آب منطقه‌ای البرز در گفتگو با «چهارباغ رسا»:

۷۰۰ حلقه چاه در باغ ویلا‌های ساوجبلاغ پُر شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای البرز گفت: در راستای جلوگیری از تخلیه آبخوان‌ها، سال گذشته ۷۰۰ حلقه چاه در باغ ویلا‌های ساوجبلاغ پُر شد.
۷۰۰ حلقه چاه در باغ ویلا‌های ساوجبلاغ پُر شد

داود نجفیان در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه خبری «چهارباغ رسا»، گفت: هر سال ۱۲۰ هزار نفر به جمعیت البرز اضافه شده و ما را با چالش تأمین آب شرب مواجه می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای البرز با اشاره به اینکه تمام ظرفیت‌ها برای تأمین آب شرب به کار گرفته شده است، افزود: میزان برخوداری از آب سطحی سد‌ها ۲ برابر شده است.

وی اظهار داشت: سهم البرز از سد‌ها از ۵۵ میلیون مترمکعب به ۱۱۰ میلیون مترمکعب رسیده و با انجام پروژه‌های مختلف ۱۰۰ میلیون مترمکعب از آب مورد نیاز برداشت می‌شود.

نجفیان تصریح کرد: بر اساس چشم انداز تعریف شده برای البرز در سال ۱۴۰۵، اگر با چاه‌های غیرمجاز مقابله نشود، در تأمین آب شرب با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای البرز گفت: باید صیفی جات به اندازه نیاز استان کشت شود اما به دلیل بازار این محصولات، هر ساله به سطح زیر کشت آن‌ها اضافه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید دستور قضائی برای از بین بردن کشت محصولات صیفی صادر شود، افزود: عده‌ای برای سود و منافع کوتاه مدت آبخوان‌ها را تخلیه می‌کنند.

نجفیان اظهار داشت: سال گذشته ۷۰۰ حلقه چاه در باغ ویلا‌های ساوجبلاغ پر شد و امسال در نظر داریم کلیه چاه‌های غیرمجاز ویلا‌های البرز را مسدود کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید جلوی تغییرکاربری اراضی و احداث باغ ویلا‌های غیرمجاز گرفته شود، تصریح کرد: در صدور پروانه‌ها باید عمق حفاری مد نظر قرار گیرد.

گلاویژ اصحابی – چهارباغ رسا

انتهای خبر/ س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *