جمعه / ۲۲ تیر / ۱۴۰۳ Friday / 12 July / 2024
×
۸۶ دستگاه فشارشکن آب در کرج نصب شد
روابط عمومی آبفای البرز:

۸۶ دستگاه فشارشکن آب در کرج نصب شد

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارباغ گفت: در آخرین سفر شهید رئیسی به البرز تبدیل ۲ لکه صنعتی واقع در خیابان مرغک و خیابان دکتر حسابی به شهرک صنعتی خصوصی مصوب شد.
۲ لکه صنعتی چهارباغ به شهرک صنعتی تبدیل می‌شوند

روح اله آذردار به مناسبت ۱۰ تیر و روز صنعت و معدن در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار «چهارباغ رسا»، گفت: امروز تولیدکنندگان علی رغم تحریم‌ها، مشکل تأمین مواد اولیه و دغدغه‌های کارگری جهاد می‌کنند.رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارباغ افزود: ۱۰۰ واحد تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری و مجوزدار در شهرستان چهارباغ فعال هستند.

وی اظهار داشت: شرکت‌هایی چون هیمالیا، فرمند، ۲۰۲، چاشنی، دلپذیر، بهروز، شیلتون و… برند ملی و صادرات محور هستند.

آذردار تصریح کرد: ۲۲ هزار کارگر در واحد‌های تولیدی و صنفی چهارباغ مشغول به کار هستند و سال گذشته ۵ وحد تولیدی اعم از هافمن افتتاح شد.

وی از افتتاح شرکت سلیکا در چهارباغ خبر داد و گفت: افتتاحیه کارخانه و واحد‌های تولیدی جدید در هفته دولت و دهه مبارک فجر ۱۴۰۳ در دستور کار است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارباغ تأکید کرد: متأسفانه تا کنون پروانه واحد‌های صنعتی از ساوجبلاغ به چهارباغ انتقال داده نشده است‌.

آذردار ادامه داد: تولیدکنندگان خدمات خود را از چهارباغ دریافت می‌کنند اما پرونده‌های آن‌ها همچنان در ساوجبلاغ است.

وی از تصویب جابجایی پرونده‌ها خبر داد و گفت: تسهیلگری ارائه خدمات به واحد‌های تولیدی در گرو استقرار پرونده آن‌ها در چهارباغ است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت البرز افزود: سامانه جامع انبار‌ها، تجارت و تائیدیه سوخت واحد‌های تولیدی در چهارباغ انجام می‌شود اما انتقال پرونده، دوگانگی در انجام امور آن‌ها را به حداقل می‌رساند‌.

آذردار تأکید کرد: پس از انتزاع چهارباغ از ساوجبلاغ در سال ۱۴۰۰، پرونده ۲ هزار واحد صنفی به چهارباغ منتقل و سال ۱۴۰۱ قریب به ۵۰۰ جواز کسب برای آن‌ها صادر شد.

وی گفت: با تصویب قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار در مجلس، حذف امضا‌های طلایی و اعطا سلیقه‌ای مجوز، ۲ هزار پروانه جواز کسب در چهارباغ صادر شد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارباغ با اشاره به تشکیل اتاق اصناف در سال گذشته، افزود: سنوات قبل واحد‌های تولیدی برای دریافت نرخ نامه به اتاق اصناف کرج و ساوجبلاغ مراجعه می‌کردند.

آذردار اظهار داشت: در دولت شهید رئیسی واحد‌های تولیدی برای رفع موانع تولید به ستاد تسهیل البرز معرفی و مشکلات آن‌ها پیگیری می‌شد.

وی تأکید کرد: مشکل صدور پروانه و تحویل نخ از گمرک شرکت پارس لامع طی روز‌های اخیر با حضور وزیر صمت و پیگیری استاندار البرز برطرف شد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارباغ احیاء و رفع مشکلات واحد‌های تولیدی را اولویت این مجموعه دانست و گفت: ۸ واحد راکد در چهارباغ شناسایی شده و احیاء آن‌ها در دستور کار صمت و بسیج کارخانجات است.

آذر دار افزود: با راه‌اندازی ۵ واحد تولیدی چهارباغ در سال گذشته، ۵۰۰ فرصت شغلی برای جوانان ایجاد شد اما کارخانه‌های شهرستان همچنان با کمبود کارگر مواجه هستند.

وی با اشاره به مزایایی چون حقوق بیشتر از قانون کار، سرویس ایاب و ذهاب و غذا برای کارگران، تأکید کرد: فارغ التحصیلان هنرستان‌ها و جوانان جویای کار می‌توانند با مراجعه به صنعت و معدن چهارباغ در واحد‌های تولیدی مشغول به کار شوند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارباغ گفت: در آخرین سفر شهید رئیسی به البرز تبدیل ۲ لکه صنعتی واقع در خیابان مرغک و خیابان دکتر حسابی به شهرک صنعتی خصوصی مصوب شد که با این اقدام شاهد انقلاب بزرگی در واحد‌های صنعتی خواهیم بود.

گلاویژ اصحابی – چهارباغ رسا
انتهای خبر/ س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *